Podstawą prawidłowego leczenia, którego wyniki są w pełni przewidywalne jest właściwe zdiagnozowanie przyczyny wystąpienia określonego schorzenia. Wiedząc o tym, wyposażyliśmy Centrum Stomatologiczne oraz Implantologiczno Stomatologicze ALOЁ DENT w  wysokiej jakości nowoczesny sprzęt pozwalający na szybką i prawidłową ocenę stanu zębów oraz tkanek jamy ustnej. Ciągłe doszkalanie i doskonalenie się naszego personelu daje pewność naszym Pacjentom, iż działania lecznicze podejmowane w celu przywrócenia zdrowia, właściwej funkcji oraz pełnej estetyki ich uzębienia są prowadzone zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej i w oparciu o aktualne metody leczenia.

Diagnostykadiagnostyka-Centrum-Stomatologiczne-Przodkowo-dentysta-stomatolog-Marciszyn-Zukowo-Kartuzy-Pomieczyno-Gdansk-Gdynia-Sopot-Trojmiasto-Pomorskie-583520126-888702999-Przodkowo-Gdanska-1a-aloedent-ALOЁDENT-ALOЁ-DENT-Aloe-dent stomatologiczna opiera się przede wszystkim na właściwej ocenie wzrokiem zębów i tkanek w jamie ustnej. Aby dobrze zbadać pacjenta nasze Gabinety wyposażone zostały w profesjonalne oświetlenie dedykowane gabinetom dentystycznym, którego natężenie i barwa są zbliżone do światła naturalnego i współgrają ze światłem lampy zabiegowej.

Ponadto w dyspozycji lekarza znajduje się bezprzewodowa wewnątrzustna kamera stomatologiczna, umożliwiająca precyzyjne badanie wzrokiem trudnodostępnych miejsc, poszukiwanie dodatkowych ujść kanałów korzeniowych, diagnostykę pęknięć zębów etc. Dodatkowo, odpowiednio skomentowany przez lekarza obraz z kamery prezentowany na dużym panoramicznym monitorze pomaga Pacjentom w łatwym zrozumieniu na czym ma polegać leczenie, a po wykonanym zabiegu pozwala subiektywnie ocenić przeprowadzone leczenie.

W celu zaplanowania i przeprowadzenia leczenia protetycznego oraz implantoprotetycznego nasze Centra współpracuje z doświadczonymi technikami protetycznymi z najlepszych trójmiejskich laboratoriów. Aby właściwie dobrać kolor korzystamy z oryginalnych kolorników kompatybilnych z materiałami protetycznymi (porcelaną, akrylem, kompozytem). Oprócz efektu estetycznego, istotnym jest także czy dane rozwiązanie nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia Pacjenta, gdyż naszą dewizą jest, by przede wszystkim leczyć nie szkodząc.

Posiadamy instrumentarium niezbędne do badania stanu dziąseł, przyzębia i określenia zaawansowania periodontopatii (potocznie znanych jako paradontoza).

Do Państwa dyspozycji mamy aparat rentgenowski MYRAY DC lampa-rtg-myray-Centrum-Stomatologiczne-Przodkowo-dentysta-stomatolog-Marciszyn-Zukowo-Kartuzy-Pomieczyno-Gdansk-Gdynia-Sopot-Trojmiasto-Pomorskie-583520126-888702999-Przodkowo-Gdanska-1a-aloedent-ALOЁDENT-ALOЁ-DENT-Aloe-dent.do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych (zębowych i zgryzowych). Wraz z systemem cyfrowej radiografii MYRAY ZEN-X oraz wydajnym komputerem MSI o wysokiej rozdzielczości obrazu, rentgen stanowi podstawę diagnostyki w nowoczesnej stomatologii. Każde leczenie kanałowe oraz duża część ekstrakcji zębów i innych zabiegów chirurgicznych powinny  być wykonywane dopiero po otrzymaniu obrazu zdjęcia rentgenowskiego, gdyż tylko znając pełnię stanu, w którym zgłasza się Pacjent jesteśmy w stanie wdrożyć właściwe leczenie.  Podobnie, każde zakończone leczenie kanałowe, dla uzyskania pewności jego poprawnego przeprowadzenia wymaga potwierdzenia radiologicznego dlatego w naszym Centrum Stomatologicznym kończy się wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego. Dopiero po upewnieniu się, że leczenie zostało wykonane prawidłowo możemy w danym zębie założyć wypełnienie lub wykonać pracę protetyczną (wkład koronowo-korzeniowy, koronę, most lub protezę). Warto wspomnieć, iż badanie rentgenowskie przy użyciu posiadanego przez nas cyfrowego sprzętu radiografii jest bezpieczne, gdyż pozwala na redukcję o ponad 90% ilości promieniowania rentgenowskiego potrzebnego do wykonania dobrego zdjęcia. Na życzenie Pacjenta wykonane zdjęcie zapisujemy w formie pliku graficznego i nagrywany na płytę CD lub przesyłamy mailem pod wskazany adres poczty elektronicznej.

W trosce o Państwa zdrowie nie boimy się konsultacji – lekarze zatrudnieni w naszym Centrum w trudnych i skomplikowanych przypadkach współpracują z doświadczonymi lekarzami dentystami oraz lekarzami medycyny (np. dermatologiem, okulistą, chirurgiem plastycznym, internistą i innymi) po to, by kompleksowo i indywidualnie wyleczyć każdego Pacjenta. Do leczenia Państwa schorzeń podchodzimy profesjonalnie i indywidualnie, gdyż Państwa zdrowie jest dla nas  największą wartością.