Nowoczesna stomatologia w diagnozowaniu oraz ocenie efektów leczenia posługuje się różnymi metodami. Obecnie duża część procedur leczniczych nie powinna odbywać się bez diagnostyki i oceny za pomocą promieni rentgenowskich.

Możliwość wykonania zdjęć rentgenowskich powoduje, że możemy leczyć lepiej i skuteczniej.

W Centrum Implantologiczno Stomatologicznym ALOË DENT w Żukowie oraz Centrum Stomatologicznym ALOË DENT w Przodkowie istnieje możliwość wykonania zdjęć rentgenowskich koron i korzeni zębów, a także wyrostka zębodołowego z wykorzystaniem radiografii cyfrowej RVG firmy MyRay.  Co ważne, dzięki czujnikowi radiografii połączonemu z komputerem dawka promieniowania rentgenowskiego, na którą narażony jest Pacjent podczas badania została zmniejszona o ponad 90% w porównaniu z klasycznymi zdjęciami RTG na kliszach rentgenowskich, przez co jest bezpieczna i możliwa do zastosowania u każdego Pacjenta.

Dodatkowo nasze Centra wyposażone są w panoramiczne cyfrowe aparaty rentgenowskie MYRAY Hyperion. Za ich pomocą możliwa jest diagnostyka zębów oraz układu szczęki i żuchwy (zdjęcia ortopantomograficzne czyli tzw. "panorama" oraz zdjęcia cefalometryczne boczne czaszki) wykorzystywana przy planowaniu i ocenie kompleksowego leczenia stomatologicznego (w tym leczenia implanto-protetycznego). Ponadto zdjęcia te są niezbędne do prawidłowej diagnostyki ortodontycznej. Ponadto będzie istniała możliwość wykonania zdjęć stawów skroniowo - żuchwowych (coraz częściej powodujących dyskomfort i dolegliwości) oraz zatok obocznych nosa (co w połączeniu ze współpracą z lekarzem laryngologiem pomoże w szybszym postawieniu trafnej diagnozy).