W obecnych czasach każdy dąży do posiadania pięknego i zdrowego uśmiechu. Dla Pacjentów zaczyna liczyć się nie tylko posiadanie zdrowych zębów, ale także ich ładne ustawienie. Z uwagi na wiele czynników, oddziaływujących zarówno w czasie rozwoju, jak również coraz częściej zauważalnego genetycznie uwarunkowanego braku miejsca na ładne, samoistne ustawienie się zębów w łukach zębowych obserwujemy bardzo częste występowanie wad zgryzu. Dlatego zwiększa się ilość przypadków pacjentów, u których, by uzyskać piękny uśmiech konieczne staje się leczenie ortodontyczne.

Należy pamiętać, że zęby nieprawidłowo ustawione to nie jedynie problem z estetyką. Nieleczone wady zgryzu prowadzą do powstawania lub znacznego nasilenia się innych schorzeń dotyczących uzębienia i całego układu stomatognatycznego. Zęby, które mają zbyt mało miejsca często ustawiają się poza łukiem zębowym, przez co zwiększa się ryzyko odsłonięcia ich korzeni, paradontozy i wczesnej ich utraty. Ponadto zęby stłoczone, zrotowane lub pochylone znacznie utrudniają oczyszczanie, prowadząc do odkładania się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego, a także do powstawania ubytków próchnicowych. Przede wszystkim jednak nieprawidłowe ustawienie zębów niesie za sobą ryzyko trwałych, niekorzystnych zmian w stawach skroniowo – żuchwowych oraz całym układzie kostno-mięśniowo-stawowym w obrębie twarzoczaszki. Prowadzić to może do sytuacji, gdy bez braku leczenia wad zgryzu, przewlekle, stale towarzyszy pacjentom ból, migreny, wzmożone napięcie mięśni oraz zwyrodnienia stawowo-kostne, przez co leczenie staje się wówczas długotrwałe, a  rokowanie się pogarsza.

Dlatego wcześnie wprowadzona profilaktyka i/lub leczenie już powstałych wad zgryzu staje się coraz ważniejsze nie tylko z punktu widzenia nowoczesnej stomatologii, ale przede wszystkim z punktu zdrowia i dobrej jakości życia Pacjentów.

Już od najwcześniejszych lat życia warto zwracać uwagę na położenie zębów lub czynniki, które mogą mieć niekorzystny wpływ i powodować wzrost ryzyka powstawania wad zgryzu. W Centrum Stomatologicznym ALOË DENT lekarze dentyści każdorazowo przy dokonywaniu przeglądu stomatologicznego u Państwa i Państwa dzieci zwracają uwagę i informują Państwa o wadach lub ryzyku powstawania wad.

Ponadto w naszym Centrum Stomatologicznym oferujemy Państwu kompleksowe leczenie ortodontyczne prowadzone przez doświadczonego lekarza. Naszym priorytetem jest nie tylko estetyka uzyskana zaraz po zakończonym leczeniu ortodontycznym. Lecząc Państwa i Państwa Najbliższych zwracamy uwagę, by nasze leczenie było trwałe oraz aby nie powodowało negatywnego wpływu na Państwa zdrowie.

Dodatkowo warto pamiętać, iż leczenie ortodontyczne nie jest przewidziane jedynie dla dzieci. Wiek nie stanowi obecnie żadnego ograniczenia w nowoczesnej stomatologii. Planując kompleksowe leczenie stomatologiczne, w tym także implantologiczno – protetyczne czasami warto zwrócić uwagę, na możliwość ustawienia pozostałych zębów Pacjenta w taki sposób, iż uzyskamy piękny i zdrowy uśmiech pozwalający cieszyć się Pacjentom pełnym uzębieniem bez jakiegokolwiek skrępowania. Dzisiaj już nie tylko Twoje dzieci i wnuki, ale także Ty możesz mieć ładnie ustawione i zdrowe zęby.

Warto pamiętać, że leczenie ortodontyczne to inwestycja na całe życie. Eliminując wady zgryzu zmniejszamy ryzyko utraty zębów oraz dajemy Pacjentom szansę na pewność siebie w atrakcyjnej cenie.

Stosowane rozwiązania stanowią sprawdzony efekt najnowszych osiągnięć ortodoncji oraz stomatologii. W leczeniu wad zgryzu proponujemy naszym Pacjentom różne rozwiązania od najbardziej popularnych aparatów stałych z zamkami metalowymi, poprzez aparaty estetyczne z zamkami ceramicznymi po aparaty ruchome. Z uwagi na dobro naszych Pacjentów proponujemy zawsze optymalne rozwiązania, które przynoszą najtrwalszy i przewidywalny efekt leczenia, minimalizując negatywne skutki leczenia. 

Ostatnio do naszej oferty leczniczej wprowadziliśmy wysokoestetyczne aparaty ortodontyczne z zamkami szafirowymi. Poprzez wygląd zbliżony do szkliwa zębów naturalnych oraz dużo większą wytrzymałość niż aparaty porcelanowe leczenie przebiega szybciej, a efekt estetyczny jest znacznie większy niż przy konwencjonalnym leczeniu.